filmat e ri

Ku te shikoj filmat me te ri?

Psikiatri i njohur mjeko-ligjor Dr. Jack Gramm (Al Pacino) gëzon një reputacion si një nga profilet më të kërkuar përreth. Dëshmia e tij eksperte ka rezultuar në dënimin e shumë kriminelëve, përfshirë vrasësin serik Jon Forster.
 

Në prag të ekzekutimit të Forster, një nga studentët e Gramm vritet në një krim të egër kopjimi dhe vetë Gramm merr një mesazh ogurzi që e informon atë se ka më pak se 90 minuta jetë.

Shenjtori: Bazuar në serinë e spiunazhit popullor, ky film ndjek hajdutin ndërkombëtar Simon Templar (Val Kilmer), i cili është kontraktuar nga manjati rus i naftës Ivan Tretiak (Rade Serbedzija) për të vjedhur një formulë për bashkimin e ftohtë ne webfaqen per filma 2022.

 

Kështu që Templar, me nofkën "Shenjtori" për shkak të përdorimit të shenjtorëve katolikë romakë si pseudonime, gjen shkencëtaren Dr. Ema Russell (Elisabeth Shue), e josh atë dhe vjedh informacionin. Sidoqoftë, për shkak se formula nuk ishte e plotë, Tretiak tani dëshiron të vrasë Templarin dhe të rrëmbejë Russell.

 

Kripë: Kur Evelyn Salt (Angelina Jolie) u bë një oficer i CIA-s, ajo u betua për detyrën, nderin dhe vendin. Por, kur një mbrojtës e akuzon atë si spiune ruse, betimi i Salt vihet në provë. Tani një e arratisur, Salt duhet të përdorë çdo aftësi të fituar nga vitet e trajnimit dhe përvojës për t'iu shmangur kapjes, por sa më shumë që përpiqet të provojë pafajësinë e saj, aq më fajtore duket.

 

Turisti: Gjatë një udhëtimi të improvizuar në Evropë për të rregulluar një zemër të thyer, mësuesi i matematikës Frank Tupelo (Johnny Depp) e gjen veten në një situatë të jashtëzakonshme kur një e huaj tërheqëse, Elise (Angelina Jolie), vendos veten në rrugën e tij.

 

Flirti i tyre në dukje i pafajshëm shndërrohet në një lojë të rrezikshme mace dhe miu, ndërsa njerëz të ndryshëm, të cilët të gjithë mendojnë se Frenku është mbrojtësi vjedhës i Elise, Alexander Pearce, përpiqen të kapin çiftin.

Maak simpel je website Eigen site maken